EN  / TR

BEDAŞ ve İSO Temiz Enerji İçin Bir Araya Geldi

Ana Sayfa / KURUMSAL / Basında Biz /BEDAŞ ve İSO Temiz Enerji İçin Bir Araya Geldi
BEDAŞ ve İSO Temiz Enerji İçin Bir Araya Geldi

BEDAŞ, İstanbul Sanayi Odası ile 9 aralık 2014 tarihinde İSO Odakule Seminer salonunda “Sanayide Yenilenebilir Enerji Kullanımı ve AB Uygulamaları” konu başlıklı konferansta bir araya geldi.

BEDAŞ Müşteri Hizmetleri Direktörü Reşit BİLGİLİ toplantıda Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını kullanarak elektrik üretimine dair mevzuat ve İstanbul’daki mevcut başvurular hakkında bilgilendirme yaptı. BİLGİLİ yaptığı konuşmada Lisanssız Elektrik üretimine dair başvuru esasları ve başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken konularda katılımcılara açıklamada bulundu.

BEDAŞ’a toplamda 128 Lisanssız Elektrik Üretim başvurusu yapıldığını bunun İstanbul için düşük bir sayı olduğunu, bu sayının artmasının ülke ekonomisi ve İstanbul için önemli olduğunu belirtti.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. adına Necip Fazıl BAKIR ve Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü adına Mehmet AŞKER’in konuşmaları sonrası toplantı soru cevap şeklinde devam etti.

Toplantının moderatörlüğünü yapan İstanbul Sanayi Odası Üyesi Mürşad ÖZKAYA enerji ihtiyacında dışa bağımlılık oranının daha aza indirilmesi için yenilenebilir enerjide yerli üretim önemi hakkında yaptığı konuşma sonrası katılımcılara ve konuşmacılara teşekkür etti.

Haber Fotoğrafları
Haber Fotoğrafları
Haber Fotoğrafları
Bedaş Alo 186

Bedaş Facebook Sayfası Bedaş Twitter Sayfası Bedaş Linkedin Sayfası
2020 Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları 
node01 5.03.2021 01:20:42