EN  / TR

CLK Enerji, Enerji Piyasası Zirvesi’ne Katıldı.

Ana Sayfa / KURUMSAL / Basında Biz /CLK Enerji, Enerji Piyasası Zirvesi’ne Katıldı.
CLK Enerji, Enerji Piyasası Zirvesi’ne Katıldı.

EPDK’nın ev sahipliğinde, Enerji Uzmanları Derneği tarafından düzenlenen “Enerji Piyasaları Zirvesi” 20 Ocak 2015 tarihinde JW Marriott Ankara’da gerçekleştirildi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun ev sahipliğinde, Enerji Uzmanları Derneği tarafından düzenlenen “Enerji Piyasaları Zirvesi” kapsamında, dünyada enerji alanındaki yeni gelişmeler çerçevesinde düzenleyici otoritenin rolü, ülkemiz enerji politikaları ve piyasa düzenlemelerinde rekabetin tesisi ve tüketiciler üzerindeki etkilerine yönelik yeni yaklaşımlar ve stratejiler ele alındı.

20 Ocak 2015 tarihinde JW Marriott Ankara’da gerçekleştirilen zirvede, “Enerji Piyasalarında Düzenleyici Çerçeve ve Tüketicinin Güçlendirilmesi: Yeni Düzenlemeler ve Politikalar” teması işlendi.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’nın katıldığı zirvede konuşma yapan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ikili anlaşmalarla bir serbest üreticinin herhangi bir serbest tüketiciye enerjisini rahatlıkla satabildiğini, serbest tüketicinin de tedarikçisini rahatlıkla seçebildiğini söyledi.

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Türkiye'de dağıtım özelleştirmelerinde özel sektörün kamuya 13 milyar dolar katkıda bulunduğunu hatırlatarak, enerji sektörünü ilgilendiren kararlarda özel sektör temsilcilerinin de görüşlerinin alınması gerektiğini vurguladı. Özdemir, elektrikteki kayıp-kaçak oranlarının özelleştirilmeler sayesinde yüzde 15 seviyelerine gerilediğini, 18 dağıtım bölgesinin kayıp-kaçak ortalamasının yüzde 10'un altında olduğunu ve bu rakamın neredeyse Avrupa Birliği ülkelerinin seviyesinde olduğunu belirtti.

Haber Fotoğrafları
Haber Fotoğrafları
Haber Fotoğrafları
Haber Fotoğrafları
Haber Fotoğrafları
Haber Fotoğrafları
Haber Fotoğrafları
Haber Fotoğrafları
     
Bedaş Alo 186

Bedaş Facebook Sayfası Bedaş Twitter Sayfası Bedaş Linkedin Sayfası
2020 Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları 
node02 8.03.2021 17:53:28