EN  / TR

BEDAŞ'ta İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışmaları Devam Ediyor.

Ana Sayfa / KURUMSAL / Basında Biz /BEDAŞ'ta İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışmaları Devam Ediyor.
BEDAŞ'ta İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışmaları Devam Ediyor.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. İş Sağlığı ve Güvenliği birimi mevzuatlara uygun olarak iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili önlemlerin alınması konusunda hizmet vermektedir.

Önceliğimiz, çalışanlarımıza yaptıkları işe uygun sağlıklı, güvenli iş ortamı sağlamak ve  aldığı önlemlerle  iş kazası ve meslek hastalıklarını azaltmaktır.  Müşterilerimizin de içinde bulunduğu her türlü çalışma ortamı İSG mevzuatlarına uygun olarak tasarlanmaktadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında yapılan tüm çalışmalar Kanun ve Yönetmeliklerde belirlenen kural ve şartlar gereği itina ile yapılmaktadır. Bu kapsamda çalışanlarımıza tedarik edilen her türlü araç, gereç ve kişisel koruyucu ekipmanların alımı yine bu ürünleri  kullanacak olan çalışanlarımızın onayı ile yapılmaktadır.

Mesai içi ve dışında karşılaşılan sorunların birinci elden çözümünün sağlanması için yöneticilerimiz ile çalışan temsilcilerimiz her ay biraraya gelerek İş Sağlığı ve  Güvenliği Kurul Toplantısı gerçekleştirmektedirler. Bu toplantılarda çalışanlarımızın  istek ve önerileri, çalışan temsilcileri tarafından yöneticilerimize aktarılmakta ve bu öneriler ilgili birim yöneticileri tarafından dikkatle incelenmektedir ve gerekli aksiyon planları yapılmaktadır.

Çalışanlarımızın yaptığı işle ilgili gelişebilecek sağlık problemlerinin tespiti ve yasal haklarının korunarak tedavilerinin sağlanması  amacıyla yaptıkları işin tehlike sınıfına göre periyodik muayeneleri yapılmaktadır. Gerekli hallerde ileri tetkik ve tedavisinin düzenlenmesi için alanında yetkin sağlık kuruluşlarına yönlendirilmektedir.

Yapılan  işle ilgili sertifikasyonlar sağlanmakta bu da olası iş kazalarının önüne geçmekte etkili olmaktadır. İSG eğitimleri ise iş güvenliği uzmanları ve iş yeri hekimlerimiz tarafından verilmektedir. Mevzuat bilgisinin,  iş güvenliği ve temel sağlık bilgilerinin verilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca risk değerlendirmeleri yapılarak güvenli çalışma ortamının sağlanması için tedbirler alınmaktadır.

Bedaş Alo 186

Bedaş Facebook Sayfası Bedaş Twitter Sayfası Bedaş Linkedin Sayfası
2020 Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları 
node01 5.03.2021 22:38:19