EN  / TR

CBS Piri Reis Ödülü

Ana Sayfa / KURUMSAL / Basında Biz /CBS Piri Reis Ödülü
CBS Piri Reis Ödülü

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü ve Piri Reis Harita ve Gayrimenkul CBS Derneği’nin düzenlediği Uluslararası Akıllı Altyapı ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi’nde (SEGIS) ödüle layık görüldü. BEDAŞ, bu yıl ilk kez düzenlenen etkinlikte ödül alan ilk firmalardan biri oldu.

Ödüller, T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı  ve Piri Reis Harita ve Gayrimenkul CBS Derneği tarafından, altyapı sistemlerini başarılı bir şekilde haritalandırabilen firmalara verildi. BEDAŞ, 2010 yılında başlattığı çalışmalar sonucunda bugün Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) ile elektrik şebekesini tek noktadan, etkin bir şekilde takip edebildiği sistemiyle ödül aldı.

SEGIS’te, “Akıllı Altyapılar, Kent ve Coğrafi Bilgi Teknolojileri Alanındaki Gelişmeler” konulu panelde konuşma yapan Boğaziçi Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Abdullah Atalay, aldıkları ödülü değerlendirdi. Atalay, elektrik dağıtım şirketlerinin müşterilerine daha iyi hizmet sunmak için elektrik şebekelerini sürekli takip etmek zorunda olduklarını belirterek, “BEDAŞ olarak CBS ortamında mevcut abone ve şebekenin etüd projesi ve numarataj çalışmalarına 2010 yılında başladık. 2.5 yıl süren proje kapsamında yeraltı ve yerüstü tüm şebeke elemanlarının konumları ve teknik özelliklerini tespit ettik. Abonelerimizin elektriksel ve coğrafi adreslemelerini yaptık. Tüm tespitlerimizi CBS’ye işlememiz sonucunda bugün varlık yönetimimizin önemli bir parçası olan elektrik şebekemizi, tek bir noktadan takip edebiliyoruz.” dedi.

Haber Fotoğrafları
Haber Fotoğrafları
Haber Fotoğrafları
Haber Fotoğrafları
Haber Fotoğrafları
   
Bedaş Alo 186

Bedaş Facebook Sayfası Bedaş Twitter Sayfası Bedaş Linkedin Sayfası
2020 Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları 
node03 5.03.2021 22:21:55