EN  / TR

BEDAŞ, iklim değişikliğine destek için 25 Mart’ta ışıklarını söndürecek

Ana Sayfa / KURUMSAL / Basında Biz /BEDAŞ, iklim değişikliğine destek için 25 Mart’ta ışıklarını söndürecek
BEDAŞ, iklim değişikliğine destek için 25 Mart’ta ışıklarını söndürecek

2007 yılında Avusturalya’da başlayan Dünya Saati etkinliği, bu yıl 10’uncu kez düzenleniyor. Uygulamayla bu yıl, iklim değişikliğinden en çok etkilenecek bölgelerden biri olan Akdeniz Havzası’nın küresel gündeme taşınması hedefleniyor. İklim değişikliğinin etkilerine karşı Akdeniz ormanlarının biyolojik çeşitliliği ile birlikte varlığını sürdürmesine çalışılan proje kapsamında, kentleri ve ülkeleri temsil eden anıtsal yapılar başta olmak üzere hemen hemen her şehirde binlerce bina bu eyleme katılıyor.

 

YAŞANACAK BİR DÜNYA, GELECEK NESİLLERE EN BÜYÜK BORCUMUZ

İklim değişikliğinin günümüzün en büyük sorunlarından biri olduğuna işaret eden BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit, “Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin görevi. Bu sorunu tüm dünyanın gündemine taşıyan “Dünya Saati” uygulamasına kurum olarak destek vermeyi çok önemsiyoruz. 36 işletmemiz ile 25 Mart Cumartesi akşamı ışıklarımızı bir saat boyunca daha iyi bir dünya için söndüreceğiz” diye konuştu.

 

Geçtiğimiz yıllarda; İstanbul’da Boğaziçi Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Beylerbeyi Sarayı, Küçüksu Kasrı, Dolmabahçe Sarayı ve Saat Kulesi, Sultanahmet Cami ve Ortaköy Camii gibi anıtsal yapılar; İzmir Saat Kulesi, valilikler, belediyeler ve özel sektör şirketleri destek vermişti.

Bedaş Alo 186

Bedaş Facebook Sayfası Bedaş Twitter Sayfası Bedaş Linkedin Sayfası
2020 Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları 
node02 5.03.2021 21:51:03