EN  / TR

BEDAŞ çalışanlarına meme kanserine yönelik bilinçlendirme semineri

Ana Sayfa / KURUMSAL / Basında Biz /BEDAŞ çalışanlarına meme kanserine yönelik bilinçlendirme semineri
BEDAŞ çalışanlarına meme kanserine yönelik bilinçlendirme semineri

Türkiye’de en sık görülen üç kanser türünden biri olan meme kanserinde erken teşhis, büyük önem taşıyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün 2004 yılından itibaren Ekim ayını ‘Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık’ ayı olarak kabul etmesinin ardından birçok kurum, meme kanseriyle ilgili olarak çalışanlarına özel bilgilendirmeler yapmaya başladı.

“En önemli değerimiz çalışanlarımız” yaklaşımıyla hareket eden ve her ay alanında uzman isimleri ağırlayarak insan kaynağına yatırım yapan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) da Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık ayı sebebiyle Beylikdüzü Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ahmet Atilla Yılmaz’ı misafir etti.

‘DÜZENLİ OLARAK KONTROLÜNÜZÜ YAPIN’

25 Ekim Perşembe günü gerçekleştirilen ve yoğun katılımın olduğu seminerde BEDAŞ çalışanlarını meme kanseri ve korunma yöntemleri hakkında bilgilendiren Yılmaz, erken teşhisin öneminin altını çizdi. Yılmaz, “Her ay evde ayna karşısında kontrol yapabilirsiniz. Vücudunuzu en iyi siz tanıyorsunuz, en küçük değişikliği fark edebilirsiniz” dedi.

18 yaşından itibaren her kadının her ay düzenli olarak kendi kontrolünü yapması gerektiğine dikkat çeken Yılmaz, 40 yaş üzerindeki kadınların da yıllık kontrollerini aksatmaması gerektiğini dile getirdi.

Bedaş Alo 186

Bedaş Facebook Sayfası Bedaş Twitter Sayfası Bedaş Linkedin Sayfası
2020 Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları 
node03 8.03.2021 06:38:55