EN  / TR

BEDAŞ’ta hedef müşteri memnuniyeti

Ana Sayfa / KURUMSAL / Basında Biz /BEDAŞ’ta hedef müşteri memnuniyeti
BEDAŞ’ta hedef müşteri memnuniyeti

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) olarak beş milyonun üzerindeki kullanıcımıza kesintisiz elektrik enerjisini sağlamak ve mevcut hizmet kalitesini iyileştirebilmek için dağıtım sorumluluk bölgemizdeki 15 İşletme Müdürlüğünde aylık işletme toplantıları gerçekleştiriyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda Kasım 2018 itibari ile başlatılan süreçte Ağustos 2019 tarihine kadar 135 toplantı gerçekleştirdik. Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdür, Dağıtım Grup Koordinatörü, Sistem İşletme Direktörü, Yatırım ve ArGe Direktörü başta olmak üzere ilgili işletmenin teknik ve saha personellerinin de katılım gösterdiği toplantılara belediye başkanları, muhtarlar da davet edildi. İlgili bölgede sürdürülen çalışmalar ve genel görünüm hakkında bilgi verildi.

 

Toplantı gündeminde ele alınan konular:

  • Kesinti Analizi: Kesinti sayısı, süresi, etkilenen abone sayısı, tedarik sürekliliği parametreleri
  • Arıza Analizleri: Alçak ve orta gerilim seviyesinde meydana gelen arızalar, hedef değerlere göre ilerleme
  • Tedarik Sürekliliği Parametreleri
  • Şebeke Bakım Gerçekleşmeleri
  • Müşteri Memnuniyeti Sonuçları
  • Aydınlatma Çalışmaları

 

Aralık 2018'de gerçekleştirilen toplantılarda İşletme Müdürlüklerine hedef arıza sayıları verildi. Gerçekleşmeler analiz edilerek gerekli aksiyon planları belirlendi. BEDAŞ genelinde meydana gelen alçak gerilim (AG) ve orta gerilim (OG) seviyelerindeki arıza sayılarının değişimi 2018 yılı ile karşılaştırmalı olarak verildi.

 

AG ve OG Arıza Sayıları Değişimi

 

2018 yılının aynı dönemine göre 2019 yılında; AG seviyesinde %39, OG seviyesinde ise %50 iyileşmenin sağlandığı ve belirlenen hedeflere paralel bir ilerlemenin olduğu görülüyor.

 

Arıza sayılarındaki iyileşmeye paralel olarak arıza kaynaklı kesinti sürelerinde AG’de %47 ve OG’de ise %57 seviyesinde iyileşme sağlandı. Uluslararası standartlarla tanımlanan ortalama kesinti süresi endeksinin (OKSÜRE-SAIDI) ve ortalama kesinti sıklığı endeksinin (OKSIK-SAIFI) şebeke işletiminde sağlanan iyileşme doğrultusunda bir önceki yıla göre 2019 yıl sonu değerlerinde sırasıyla %61 ve %44 seviyesinde iyileşmesi bekleniyor.

 

Müşteri memnuniyeti anket sonuçları, İşletme Müdürlüğü bazında aylık olarak inceleniyor ve sorunu henüz çözüme kavuşmayan aboneler toplantılara davet ediliyor. ALO 186 Çağrı Merkezini arayan abonelerle yapılan müşteri memnuniyeti anketinde genel memnuniyet %70 seviyesinde gerçekleşti.

Bedaş Alo 186

Bedaş Facebook Sayfası Bedaş Twitter Sayfası Bedaş Linkedin Sayfası
2020 Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları 
node03 5.03.2021 00:07:37