EN  / TR

BEDAŞ AKADEMİ

Ana Sayfa / BEDAŞ AKADEMİ / BEDAŞ AKADEMİ
BEDAŞ AKADEMİ


Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), kuruma gerek yönetici gerekse ara eleman kazandırmak için, İŞKUR ve Türkiye’nin önde gelen üniversiteleriyle iş birliği içerisinde BEDAŞ Akademi eğitim programını başlattı.

 

BEDAŞ Akademi üç farklı açıdan istihdamı destekliyor;

  • Adaylar ve yeni mezunların projede yer alması ile istihdama katkıda bulunuluyor.
  • BEDAŞ çalışanlarına eğitim ve kendini geliştirme imkânları sunuluyor.
  • Üniversite-sanayi iş birliği artırılıyor.

 

BEDAŞ Akademi’nin hedefleri

  • Ortak dil ve kurum kültürünü oluşturmak amacıyla temel eğitimlerin alınmasını sağlamak,
  • Nitelikli ve sektöre yönelik eğitim almış teknik işgücü yetiştirmek,
  • Üniversite-sanayi iş birliğini geliştirmek, sürekli mesleki gelişimi temin etmek,
  • Liseler ve teknik okullara yönelik sosyal sorumluluk çalışmalarına destek vermek,
  • Şirketimizi geleceğe taşıyacak yöneticilerin şirket içinden yetiştirilmesini sağlamak,
  • Sadece BEDAŞ’a değil, tüm dağıtım sektörüne hizmet veren bir ekol oluşturmak,

 

BEDAŞ Akademi Uygulama Projeleri

Teknik Eğitim Okulu

Liderlik Okulu

Yıldız Mühendis Programı

Programın amacı mühendislerimizin kişisel ve mesleki açıdan gelişimine katkı sağlayarak onları geleceğe hazırlamak ve kendilerine şirket içinde yeni fırsatlar sunmaktır. “Yıldız Mühendis Programı” kapsamında verilen eğitimleri başarıyla tamamlayan mühendisler “Örnek Vaka Çalışması”na dahil edilmektedir. Eğitim ve vaka çalışmalarını tamamlayan mühendisler mezun olmaya hak kazanmaktadır.

Liderlik Enerjisi Programı

Programın amacı şirketin stratejik amaçları ve hedefleri çerçevesinde olmak üzere rekabet ortamına özgün çözümler üretecek, modeller geliştirecek ve uygulayacak yönetici kadrosunu geliştirmektir.

Lider, iş verimliliğini artırmak için takımını motive eden, güç ve bilgiyi bir araya getiren, doğru hedeflere yönelten ve gerekli yetkinliklere sahip olan kişidir. Liderlik Enerjisi Programı’nda bilgiyi uygulamaya dönüştüren eğitim modeliyle geleceğin liderlerine destek sunuyoruz.

Eğitmen Okulu

 

Akademi bünyesinde bulunan Teknik Eğitim Okulu’nda öncelikle yeni mezun adaylar seçilerek İnsan Kaynakları birimi tarafından yapılan mülakatlar, teknik sınavlar ve değerlendirmelerin ardından sınıflar halinde yetiştiriliyor.

 

Bu sınıflarda yer alan katılımcılar hem teorik eğitim görme fırsatı elde ediyor hem de bizzat işbaşında, sahada uygulamalı olarak işi öğreniyorlar. Teknik eğitimler farklı lokasyonlardaki eğitim merkezlerinde gerçekleştiriliyor.

 

Akademi çalışmaları yalnızca teknik eğitim faaliyetlerinden oluşmuyor. BEDAŞ, Liderlik Okulu ile geleceğin yöneticilerini ve liderlerini kendi içinden çıkarıyor. Çalışanlarınıı geleceğe hazırlayan BEDAŞ’ın bir diğer hedefi de performans ve kariyer odaklı yeni bir insan kaynakları modeline geçiş yapabilmek.

 

Liderlik Okulu kapsamında Yıldız Mühendislik Programı başladı. Programın amacı, BEDAŞ mühendislerinin kişisel ve mesleki açıdan gelişimine katkı sağlayarak onları geleceğe hazırlamak ve kendilerine şirket içinde yeni fırsatlar sunabilmek. 6 ay sürmesi planlanan eğitim programı sonucunda mühendislerin etkinlik ve verimlilikleri ölçülecek ve programı başarı ile tamamlayan mühendisler BEDAŞ yönetici kariyer havuzunda yer alacak.

 

Yine Liderlik Okulu kapsamında müdür ve üzeri yönetici kadrosuna yönelik olarak Liderlerin Enerjisi Programı’nı da gelecek dönemde faaliyete alınacak.Bedaş Alo 186

Bedaş Facebook Sayfası Bedaş Twitter Sayfası Bedaş Linkedin Sayfası Bedaş Foursquare Sayfası
2018 Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları