Güç Aşımı Yapmayın Elektriksiz Kalmayın

Ana Sayfa / KURUMSAL / Güç Aşımı Yapmayın Elektriksiz Kalmayın
Güç Aşımı Yapmayın Elektriksiz Kalmayın
alt

GÜÇ AŞIMI YAPMAYIN
ELEKTRİKSİZ
KALMAYIN!

 • alt

  Tüketicilerimizin, elektrik şebekesinde kesintiye sebebiyet verecek derecede enerji tüketmesi, güç aşımına neden olur.

 • alt

  Güç aşımından kaynaklı arızalar, yıllık arıza sayısının yaklaşık %20’sini oluşturur.

 • alt

  Bu şekilde usulsüz enerji tüketimi yapılmasından dolayı can ve mal güvenliği riski yaratan yangın, patlama vb. olaylar yaşanabilir.

 • alt

  Bu ihlal aynı zamanda dağıtım şebekemizde ve/veya bağlantı hattınızda sık sık arızaların oluşmasına, sizin ve civar sakinlerinin elektrik kesintileri yaşamasına neden olur.

GÜÇ AŞIM iHBARI
ALDIĞINIZDA NE
YAPMANIZ GEREKiR?

alt

Dağıtım şebekemize bağlı bağlantı anlaşması gücünüzü, dağıtım sistemimizin güvenliği üzerinde risk oluşturacak şekilde iki dönem üst üste yüzde 20 aştığınız durumlarda, bağlantı anlaşması hükümlerini ihlal etmiş sayılırsınız.

Anlaşma gücünüzü artırmak için Elektrik Mühendisleri Odası veya Elektrik Teknisyenler Odası’na kayıtlı ve şirketimizde iş yapmaya yetkili bir elektrik mühendisi veya yetkili elektrik fen adamı tarafından imzalanmış güç değişiklik projesi ile şirketimiz Müşteri Operasyon ve Destek Merkezi’ne müracaat ederek fiili kullanımınız olan güç üzerinden bağlantı anlaşmanızı yenilemeniz gerekmektedir.

Güç aşımı nedeniyle size ulaşan ihbar yazısını tebliğ aldığınız tarihten itibaren 30 (otuz) gün içerisinde güç değişikliğine ilişkin yükümlülüklerinizin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu yükümlülüklerin yerine getirilmemesi ve dağıtım sisteminin güvenliği üzerinde risk oluşturacak şekilde anlaşma gücünü tekrar yüzde 20 aşmanız halinde; Elektrik Piyasası Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliği’nin ‘Anlaşma Gücü’ başlıklı 14. maddesi ile Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği uyarınca elektriğinizin kesileceğini üzülerek bildirir, anlayışınız için teşekkür ederizBedaş Alo 186

Bedaş Facebook Sayfası Bedaş Twitter Sayfası Bedaş Linkedin Sayfası
2020 Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları 
node04 18.08.2022 01:10:18